Small


Občas si asi každý potřebuje oddechnout od práce, od rodiny a v mém případě taky od musherovy smečky a všeho toho kolotoče kolem. Svůj oddych jsem si chtěla minulý týden vybírat u známých v jižní Francii. 

Nevím ale, jestli je to nějaká ironie osudu nebo prostě jen trest za to, že se neustále do mushera a jeho smečky trefuju, ale hned ve dveřích mého francouzského bydliště na mě čekal miláček jménem "Small". Ten navzdory svému jménu disponoval hlavou dvakrát tak velkou, než mám já a obří tlamou, ze které neustále stékaly provazy slin, které si Small tak rychle zvykl otírat o mé kalhoty. Jedním z jeho príma zvyků bylo to, že jak mě ráno slyšel zašramotit na schodech, vysmýkal neuvěřitelnou rychlostí své 66 kilogramové tělo do půlky schodiště, které tím plně zablokoval a tam prostě stál. Projít kolem něj nebo se ho nějak snažit odstrčit by znamenalo opět riskovat oslintaná kolena, proto jsem tam většinou stála taky a to tak dlouho, dokud někdo z rodiny nešel kolem a Smalla neodvelel. Volat na celý dům mi nepřipadalo důstojné, proto jsme tak spolu nejednou na schodišti strávili pěknou ranní chvilku. 

V každém případě mi to stejně bývalo málo platné, protože jsem pak musela většinou absolvovat rituál s podáváním pacinky, kdy si mě Small poťouchle měřil krvavým okem, seděl na zadku se zvednutou tlapou a celá rodina se rozplývala nad tím, jak si mě brouček oblíbil a já se musela potupně ohnout a potřást si s ním tlapou, u čehož jsem slině v drtivé většině případů stejně neuhnula. Pak jsem si nenápadně odskočila umýt ruku před tím, než do ní vezmu croissant, aby mi ji Small pak stejně pod stolem olízl. Ve dny, kdy ho rodina udržela během snídaně na jeho gauči pod schody, stejně uspěl a když už jsem byla v brance radostná, že se mi do nového dne podařilo vykročit neoslintaná, vyřítil se z domu a aspoň do mě tou mokrou tlamou zezadu přátelsky drcnul, jakože bez sliny to prostě nepůjde. 

S nostalgií jsem vzpomínala na celou naši smečku Alaskanů se suchými a drobnými tlamičkami a začala se upřímně těšit na zvovushledání....9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše